شركت پتروشيمي خراسان(سهامي‌عام) توليدكننده آمونياك،‌ اوره،‌كريستال ملامين و ازت مايع مي باشد. محصولات ما بخشي از نيازكشاورزي و صنايع بازارهای داخل و خارج کشور را تامين مي‌نمايد. ما با استفاده از فن‌آوري‌هاي نوين و روش‌های خلاق و مبتكرانه، برنامه‌ها و اقدامات خود را با هوشياري و درك مولفه‌ها و تغييرات محيط كسب و كار با هدف رشد و سودآوري و تضمين منافع ذينفعان پیش‌مي‌بريم. كيفيت محصولات، توانمندی و تعهد کارکنان از ويژگي‌های ممتاز اين شرکت مي‌باشد. رضايت مشتريان و ذينفعان، بهبود مستمر، توجه به ايمني و بهداشت و محيط‌زيست، کاهش مصرف انرژی و منابع، رضايت شغلي کارکنان و تعامل منطقي با رقبا و مشتریان و سازمان‌ها در سرلوحه فعاليت‌های این شرکت قرار دارد.

طراحي و ساخت نمايشگر سرعت ماشين‌هاي دوار در پتروشيمي خراسان

1393-01-24 13:35:06

دستگاه نمايشگر و ارسال سرعت ماشين‌هاي دوار(Speed Indicator&Transmitte)توسط مهندس محمد جواد نصيري از كاركنان ابزاردقيق شركت پتروشيمي خراسان طراحي و ساخته شد. طراح و سازنده اين نمايشگر گفت: نمايشگر ساخته شده می تواند بر روی كمپرسورها، توربین ژنراتورهاي نیروگاه‌ها ، پمپ‌های توربینی ، FD FAN ها، الکتروموتورها و سایر ماشین‌های دوار نصب گردد و علاوه بر نمايش محلي اندازه‌ي سرعت، مقدار آن را به ساير سيستم‌هاي كنترلي همانندDCS ,PLC و كنترل كننده‌هاي محلي و... ارسال نمايد.....
ادامه مطلب

پتروشيمي خراسان در مسير تعالي سازماني 4 ستاره شد

1392-12-17 11:29:45

شركت پتروشيمي خراسان در چهارمين دوره جشنواره تعالي سازماني صنايع پتروشيمي كشور، تقدير نامه 4 ستاره گرفت. در اين جشنواره كه با حضور معاون وزيرنفت ومديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي، جمعي ازمديران ارشد صنايع پتروشيمي و مديران عامل شركت هاي پتروشيمي در محل مركز همايش هاي صدا و سيما برگزار شد، جايزه 4 ستاره تعالي سازماني به دكتر حبيب مدير عامل پتروشيمي خراسان اهدا شد.....
ادامه مطلب

آرشيو اخبار

 • فراخوان طراحي نشانه (لوگو) پنجاه سالگي شركت ملي صنايع پتروشيمي
  شركت ملي صنايع پتروشيمي قصد دارد به مناسبت پنجاهمين سالگرد تاسيس اين شركت نشانه ويژه اي طراحي و معرفي نمايد.
 • بازديد مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از پتروشيمي ايلام
  در بازديد مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از دو فاز مجتمع پتروشيمي ايلام جلسه اي با حضور مهندس بيات و دكتر شوهاني و مديران مجتمع در محل شركت برگزار شد و گزارشي از پيشرفت طرح توسط مهندس كمري مديرعامل شركت ارايه گرديد.
 • راه اندازي 14 طرح مهرماندگار در صنعت پتروشيمي در يك سال گذشته
  مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: با افتتاح طرح هاي مهر ماندگار، ظرفيت صنعت پتروشيمي به بيش از 64 ميليون تن مي رسد.
 • 4 طرح بزرگ پتروشيمي آماده بهره برداري كامل شد
  تمام طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي طبق برنامه زمان بندي شده با شتاب مناسب در حال اجراست و 4 طرح در آستانه بهره برداري نهايي قرار دارد.
 • موج شكن فاز 2 عسلويه آماده بهره برداري شد
  اجراي كامل و نهايي شدن طرح "احداث موج شكن فاز 2 پتروشيمي" از جمله طرح هاي موفق مهر ماندگار در مجموعه صنايع پتروشيمي كشور است.
 • ساخت مجتمع پتروشيمي مهاباد به 60 درصد پيشرفت رسيد
  عمليات احداث مجتمع پتروشيمي مهاباد به عنوان بزرگترين واحد اقتصادي شمال غرب كشور به60 درصد پيشرفت فيزيكي رسيد.
 • پتروشيمي پليمر كرمانشاه تا پايان سال به بهره برداري مي رسد
  طرح پتروشيمي پليمر كرمانشاه در قالب طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي تا پايان سال به بهره برداري خواهد رسيد.
 • ساخت طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي شتاب مي گيرد
  پيشرفت طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي با تزريق منابع مالي جديد با شتاب بيشتري انجام خواهد شد.
 • طرح هاي مهر ماندگار نماد تلاش مضاعف دولت در سال پاياني خدمتگذاري است
  مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي در نخستين نشست خبري معرفي طرح هاي مهر ماندگار صنعت پتروشيمي گفت: بحث اين نشست، ابتكار برجسته دولت خدمتگذار براي افزودن بر تلاش و فعاليت در سال پاياني دولت است.
 • بازديد از طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي در عسلويه
  مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي به همراه دستيار ويژه رئيس جمهور از طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي در عسلويه بازديد كرد.
 • بازديد مهندس بيات از پتروشيمي كردستان و طرح هاي پتروشيمي استان كرمانشاه
  مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي و هيات همراه از پتروشيمي پليمر كرمانشاه، پتروشيمي بيستون، اوره و آمونياك كرمانشاه و پتروشيمي كردستان بازديد كردند.
 • همكاري مسئولين گمرك استان فارس با طرح اوره و آمونياك شهداي مرودشت
  مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي و مشاور رئيس جمهور در راس هياتي بمنظور پيگيري مصوبات استاني در استان فارس، از طرح اوره و آمونياك شهداي مرودشت كه يكي از طرح هاي مهر ماندگار دولت است بازديد كردند.
 • بررسي راهكارهاي افزايش سرعت اجراي طرح پتروشيمي ايلام
  معاون وزير نفت در امور پتروشيمي و هيات همراه از پتروشيمي ايلام بازديد كردند.
 • بيات: توسعه زنجيره ارزش محصولات پتروشيمي ضروري است
  معاون وزير نفت در امور پتروشيمي و هيات همراه از مجتمع ها و طرح هاي پتروشيمي در استان هاي آذربايجان غربي و شرقي بازديد كردند.
 • ظرفيت توليد پلي پروپيلن در روسيه افزايش مي يابد
  شركت توبولسك پليمر روسيه درنظر دارد يك واحد 500 هزار تني پلي پروپيلن در اين كشور احداث كند.
 • افزايش واردات پارازايلين چين تا سال 2015
  واردات پارازايلين چين تا سال 2015 با دو برابر افزايش به 7 ميليون تن در سال مي رسد.
 • تكميل طرح توسعه واحد ABS شركت تايتا تايوان تا پايان سال 2012
  شركت تايتا كميكال تايوان اعلام كرد واحد آكريلو نيتريل بوتادين استايرن (ABS) اين شركت در ناحيه صنعتي لين يوان تا پايان سال 2012 به بهره برداري مي رسد.
 • بهره برداري از واحد 5 / 1 ميليون تني اسيد ترفتاليك خالص
  مجتمع اسيد ترفتاليك خالص (PTA) گروه شنگ هانگ چين در استان جيانگسو با ظرفيت سالانه يك ميليون و 500 هزار تن در سه ماهه سوم سال 2013 به بهره برداري مي رسد.
 • رشد 5 درصدي تقاضاي سالانه الفين ها تا سال 2015
  وزارت صنعت و فناوري اطلاعات چين اعلام كرده است بر اساس پيش بيني ها تا سال 2015 تقاضاي اين كشور براي محصولاتي نظير اتيلن و پروپيلن به طور متوسط سالانه بيش از 5 درصد افزايش مي يابد.
 • بهره برداري از سومين واحد پلي اتيلن سبك شركت پتروشيمي قطر
  سومين مجتمع پلي اتيلن سبك (LDPE-3) شركت پتروشيمي قطر (كاپكو) در منطقه مسائيد قطر در سه ماهه دوم سال 2012 به بهره برداري مي رسد.
 • مديرعامل پتروشيمي تبريز خواستار شد: تخفيف 15 درصدي قيمت خوراك مجتمع هاي خوراك مايع
  عليرضا صدري متولد سال 1327 است. فوق ليسانس شيمي از دانشگاه اسكس انگلستان دارد. اوايل انقلاب و پس از فارغ التحصيلي به ايران بازگشت و در دانشگاه تدريس كرد. از سال 1362 وارد صنعت نفت شد و 6 سال بعد به پتروشيمي تبريز پيوست. ابتدا مدير نصب و ساختمان بود، اما پس از بهره برداري از اين مجتمع به عنوان رئيس مجتمع منصوب شد.
 • پتروشيمي ايلام در يك نگاه
  اين سرزمين ايلام كه در دوران باستان بخش شمالي تمدن درخشان عيلام بوده است در مقاطع مختلف زماني ثروتمند و حتي تخت گاه تابستاني پادشاهان عيلام باستان بوده است و به طور پيوسته آثار اين تمدن در اين پهنه افتخار كشف مي شود.
 • تحليلي بر عملكرد صنعت پتروشيمي در حوزه توسعه ساخت داخل و خوداتكائي
  صنعت پتروشيمي كه صنعت ارزش آفرين و تكميل كننده زنجيره صنعت نفت كشور است از حدود 50 سال پيش در كشور بنيان گذاشته شد. از آن زمان تاكنون اين صنعت فراز و نشيب هاي زيادي را به خود ديده است. با اين وجود كماكان به عنوان يكي از محورهاي اصلي توسعه صنعتي كشور مطرح بوده است و هم اكنون پس از سال ها تلاش فعالان اين صنعت بزرگترين صادر كننده محصولات غير نفتي كشور است.
 • افق هاي طلايي توسعه در پي لغو تحريم پتروشيمي
  افق توجه به توسعه و سرمايه گذاري در صنعت پتروشيمي كشور بسيار روشن و درخشان است و با درايت ديده شده از تيم سياست خارجي كشور و همچنين اراده قوي در مجموعه وزارت نفت در دولت يازدهم اين همكاري مكمل به بهترين شكل در حال انجام است و تمامي خدمتگذاران در صنعت پتروشيمي كشور با اميد به آينده روشن و لغو دائم محدوديت ها از صنعت پتروشيمي كشور اميدوارانه به اين افق طلايي مي نگرند .
 • مديريت دولتي كار دست خصوصي سازي داد
  ميزگرد داغ 3 ساعته خصوصي سازي در صنعت پتروشيمي در حالي با حضور غلامحسين نجابت- مرد جهاني پتروشيمي ايران، احمد مهدوي ابهري- دبير انجمن صنفي كارفرمايان پتروشيمي و غلامرضا حيدري كرد زنگنه- آقاي خصوصي سازي برگزار شد كه چيزي تا واگذاري كامل شركت ملي صنايع پتروشيمي باقي نمانده است.
 • سرمايه گذاري پتروشيمي مارون براي ساخت پتروپالايشگاه
  مديرعامل پتروشيمي مارون گفت: ساخت پتروپالايشگاه در دستور كار اين شركت قرار گرفته است.
 • مشاركت بانكها در طرحهاي پتروشيمي تسهيل شد
  مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: همزمان با تغيير دستورعمل ذينفع واحد توسط بانكها روند سرمايه گذاري توسط بانكهاي ايراني تسهيل مي شود.
 • توليد 40 ميليون تني محصولات پتروشيمي در سال 92
  توليد محصولات پتروشيمي پارسال به بيش از ٤٠ميليون تن رسيد.
 • افزايش توليد محصولات گازي شركت فرآورش پتروشيمي بندرامام
  توليد محصولات گازي شركت فرآورش پتروشيمي بندرامام بيش از پنج درصد افزايش يافت.
 • تشكيل صندوق پتروشيمي با هدف توسعه صنعت
  معاون وزير نفت در امور پتروشيمي از تشكيل صندوق پتروشيمي با هدف توسعه اين صنعت و جذب سرمايه هاي جديد با همكاري سازمان بورس خبر داد و افزود: اين صندوق مي تواند با جذب سرمايه، مشكلات مالي طرحهاي در حال احداث را تا حدود زيادي برطرف كند.
 • لزوم مشاركت بخش دولتي در توسعه صنعت پتروشيمي
  معاون وزير نفت گفت: توسعه صنعت پتروشيمي، بدون مشاركت بخش دولتي امكان پذير نيست.
 • توسعه پتروشيمي در استان فارس / خط اتيلن مركز و دنا عامل توسعه مركز كشور
  مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: با هدف توسعه صنعت پتروشيمي، چهار هاب جديد پتروشيمي در كشور ايجاد مي شود.
 • چابهار و پارسيان؛ قطب هاي آينده صنعت پتروشيمي
  مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از ايجاد چهار هاب جديد پتروشيمي در كشور خبر داد و گفت: هاب هاي جديد پتروشيمي در فاز دوم عسلويه، منطقه پارسيان، چابهار و جاسك ايجاد مي شود.
 • بازديد مديران ارشد پتروشيمي از شركت هاي بخش خصوصي / تاكيد بر همكاري گسترده با شركت هاي داخلي
  مديران عامل شركت هاي توليدي پتروشيمي ضمن بازديد از ٦ شركت خصوصي فعال در اين حوزه، بر افزايش همكاري با شركت هاي توانمند داخلي تاكيد كردند.
 • جايگزيني كاتاليست پليمر سبك خطي پتروشيمي جم
  طرح جايگزيني كاتاليست انحصاري شركت بازل با نمونه ايراني براي توليد محصولات پليمر سبك خطي در شركت پتروشيمي جم با موفقيت انجام شد.
 • افزايش توليد پروپيلن در پتروشيمي بندرامام
  در سال حماسه سياسي ، حماسه اقتصادي توليد محصول پروپيلن در شركت سهامي پتروشيمي بندرامام بطور چشمگيري افزايش يافت.
 • شعري مقدم : مجلس اجازه سرمايه گذاري ٢٠ درصدي پتروشيمي در طرح ها را تصويب كند
  معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: شركت ملي صنايع پتروشيمي به دنبال اخذ مجوز قانوني براي سرمايه گذاري ٢٠ درصدي در طرح هاي توسعه اي است و از مجلس مي خواهيم با تصويب آن به توسعه اين صنعت كمك كند.
 • تحليل قيمت‌گذاري خوراك پتروشيمي
  تغيير نرخ خوراك صنايع پتروشيمي جزو موضوعاتي است كه از مدت­ها پيش مورد بحث كارشناسان بوده و اين روزها نيز جزو داغ­ترين مباحث در ميان سياستگذاران اقتصادي است.
 • نگاهي به حضور بخش خصوصي در صنعت پتروشيمي جهان
  بخش خصوصي در صنعت پتروشيمي فعلي جهان، جايگاه ويژه­اي را به خود اختصاص داده است. به دليل موفقيت­هايي كه بخش خصوصي در اين صنعت كسب كرده است، بسياري از كشورها قانع شده­اند تا صنعت پتروشيمي را از مالكيت دولتي خارج كنند و در اختيار بخش خصوصي قرار دهند.
 • كارنامه صنعت پتروشيمي طي 50 سال در ايران
  صنعت پتروشيمي در ايران قدمتي پنجاه‌ساله دارد. ايران بعد از عربستان دومين توليدكننده پتروشيمي در خاورميانه به‌حساب مي‌آيد. صنعت پتروشيمي ايران با مشكلات بسياري از جمله تحريم‌هاي غرب و عدم مشاركت شركت‌هاي خارجي در پروژه‌هاي مرتبط مواجه بوده است.

روز ملي كارآفريني
روز بزرگداشت شيخ بهايي

هند 1.6 ميليارد دلار از بدهي نفتي خود را به ايران مي پردازد مصرف بنزين به دامنه 71 ميليون ليتر رسيد گازپروم امتداد خط لوله گازي ساوث استريم تا اتريش را بررسي مي كند شعار روياي "شهرهاي سبز" در روز جهاني زمين درآمدهاي حاصل از توسعه منابع شيل اويل روسيه به 56 ميليارد دلار مي رسد روسنفت به حضور در پروژه هاي نفتي قاره آفريقا مي انديشد اساسنامه شركت بهينه سازي مصرف سوخت تصويب شد احداث يك مجتمع پتروشيمي در تركمنستان آغاز شد افزايش ميزان بهره گيري از ظرفيت پالايش در پالايشگاه هاي دولتي چين مطالبه پيمانكاران پروژه راه مسجدسليمان به ايذه پرداخت مي شود واريز قسط چهارم و پنجم دارايي‌هاي بلوكه شده ايران تا 2 روز آينده سوكار براي ساخت يك پالايشگاه در تركيه وام مي گيرد توليد پالايشگاههاي اروپا كاهش يافت معاون محيط زيست: شاخص هاي وضع هوا اميدوار كننده شد تركيه توليد برق از نيروگاه هاي برق آبي را افزايش مي دهد گاز محور مذاكرات سه جانبه اوكراين، روسيه و اروپا شركت ملي حفاري كيش، پل ارتباطي فعاليتهاي برون مرزي است تاسيسات تربت حيدريه به مخابرات لينك شد حجم پالايش نفت پالايشگاههاي روسي كاهش يافت تشكيل كميته بررسي مشكلات كاركنان قرارداد مستقيم در وزارت نفت

slide show
slide show
slide show
slide show
slide show
slide show